Blog

 • Ušetriť sa dá až 42 percent nákladov

  Aj v tomto roku môžu veľké, ale aj menšie spoločnosti či jednotlivci ušetriť na superodpočte nákladov, ktoré vkladajú do projektov. Musia však jednoznačne vykazovať prvky výskumnej alebo vývojovej činnosti.

  19. apríla 2021
 • Rozdiel medzi výskumom a vývojom z pohľadu Frascati manuálu

  To, či daná činnosť sa dá charakterizovať ako výskum alebo vývoj, je podstatné najmä z pohľadu uplatnenia superodpočtu, ako aj iných foriem podpory výskumu a vývoja. V štátoch OECD sa pri definícii výskumu a vývoja legislatíva často opiera o Frascati manuál.

  27. augusta 2020
 • Podpora výskumu a vývoja na Slovensku a v rámci Európy

  O tom, že podporovať výskum a vývoj na Slovensku je nevyhnutnosťou asi nikto nepochybuje. Cieľom článku je pozrieť sa na to, aké sú štatistiky podpory výskumu a vývoja na Slovensku, najmä v porovnaní s ostatnými štátmi v Európskej únii, a akú mieru podpory výskumu a vývoja predstavuje hlavne superodpočet.

  27. augusta 2020

Ako Vám môžeme pomôcť?

Zavolajte nám, pošlite e-mail, alebo vyplňte formulár online a my sa Vám ozveme.

Ako spoločnosť, ktorá sa zaoberá výskumom a vývojom v oblasti robotiky a umelej inteligencie, si veľmi ceníme spoluprácu so spoločnosťou Novo Consulting. Uplatnenie superodpočtu našej spoločnosti pomáha v podpore ďalšieho vývoja našich produktov. Vyzdvihujem najmä silný pro-zákaznícky prístup, ochotu a odbornosť konzultantov, a rozsah a profesionalitu dodanej dokumentácie.

Ing. Martin Smoľák
CEO, Robotech Vision
This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.